نشانگران نو روش
تکنولوژی اموزشی
پنج‌شنبه 26 خرداد‌ماه سال 1390 :: 01:46 ق.ظ :: نویسنده : نفیسه نیکخواه

 

 

           

یکی از مواردی که هر الگوریتم نویسی باید بداند، فلوچارت است. مبحثی بسیار ساده و در عین حال کاربردی! پس به بررسی این مطلب می پردازیم. مطالب زیر از ویکیپدیا استخراج شده اند.

فلوچارت چیست؟

فلوچارت یا روندنما (به انگلیسی: Flowchart) نموداری است برای نمایش داده‌ها، اطلاعات و روند کار یک الگوریتم بر روی آنها، به‌وسیله نمادهای خاصی و خطوط جهت‌دار بین آنها.

فلوچارت به چه کاری می‌آید؟

فلوچارت در واقع نقشه‌ای است که برنامه‌نویسان رایانه قبل از نوشتن برنامه به زبان برنامه‌نویسی اصلی آن را ترسیم می‌کنند. با مروری بر فلوچارت روند اجرای عملیات، مراحل و جزئیات برنامه و ورودی و خروجی هر مرحله از برنامه مشخص می‌شود. استفاده از فلوچارت جهت حل هر مسئله‌ای مفید است و بدون در نظر گرفتن زبان برنامه‌نویسی، نوشتن برنامه را سهولت می‌بخشد. علاوه بر این فلوچارت جزئی باارزش از مستندات هر برنامه می‌باشد که با کمک آن تفسیر برنامه، عیب‌یابی و استفاده توسط شخصی به جز برنامه‌نویس را آسان می‌کند. برای رسم فلوچارت آگاهی و تسلط بر مراحل مورد نیاز و ترتیب آنها جهت به دست آوردن نتیجه مورد نظر با استفاده از داده‌های ورودی به الگوریتمی که فلوچارت برای آن کشیده می‌شود، لازم است. البته فلوچارت کاربردهای دیگری در علوم دیگر و حتی در زندگی هم دارد. درحقیقت شاید بتوان گفت هر الگوریتمی یک فلوچارت دارد و زندگی نیز نوعی الگوریتم است پس زندگی نیز فلوچارت دارد!

 

آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 31365
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

چت

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

download

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا